Jak vyzrát na ucpaný odpad

Kdo by neznal neustálý nepříjemný problém se zaneseným odpadem. Ať už se jedná o kuchyňský dřez, umyvadlo, vanu nebo třeba sprchový kout plný nečistot a usazenin. Nejenže nepříjemně zapáchá, ale také brání odtoku vody. V takovém případě nezbývá nic jiného než vyčistit odpas. Existuje přitom snadné řešení, které odpad znovu zprůchodní.

 

Kdo by neznal neustálý nepříjemný problém se zaneseným odpadem. Ať už se jedná o kuchyňský dřez, umyvadlo, vanu nebo třeba sprchový kout plný nečistot a usazenin. Nejenže nepříjemně zapáchá, ale také brání odtoku vody. V takovém případě nezbývá nic jiného než vyčistit odpas. Existuje přitom snadné řešení, které odpad znovu zprůchodní.

Starosti s dlouhými vlasy, které se neustále dostávají do odpadu, často v domácnosti budí zbytečné vášně a rozbory toho, co bude zapotřebí udělat. Přestože máte v umyvadlech sítka, sice nějakou nečistotu zachytí, ale zdaleka to není vše, co by bylo vhodné. Podívejme se tedy na to, jaké máme možnosti při ucpaném odpadu.

Možnosti zprůchodnění odpadu

Použití louhu a agresivních roztoků není zrovna šetrným řešením, pokud si chcete uchovat potrubí v použitelném stavu. Je lepší o těchto prostředcích ani neuvažovat. Navíc může poškodit i zdraví poleptáním rukou nebo očí. Z tradičních metod můžeme zmínit průplach hrncem vařící vody s pořádnou dávkou soli. Pokud není zanesení velké, lze vyzkoušet gumový zvon.

Existují také živé bakterie, které požírají tuk v odpadu. Tato eventualita také není nic, co by bylo obzvlášť účinné.

Nakonec je tu i možnost, že odšroubujete sifon, propláchnete vodou a využijete čisticí pružinu, což je zdlouhavé a popravdě: komu by se do toho chtělo.

Účinné a šetrné vyčištění

Všechny tyto kroky jsou zcela zbytečně náročné, protože celou záležitost lze vyřešit hezky v klidu, jednoduše a šetrně bez ničení těsnění. Dobrého výsledku dosáhnete se zhruba 200 ml přípravku Idrajet. Stačí nalít do odpadu a nechat působit asi 30-120 minut. Pak je zapotřebí odpad propláchnout velkým proudem vody. Přípravek všechny nečistoty dobře rozpustil a takhle mohou volně odtéct. Pak už stačí jen čas od času použít prostředek preventivně.

Zanesený odpad vůbec nemusí být komplikovaný. Stačí použít efektivní řešení.

Produkty související s tímto článkem
Zpět na výpis článků